Czana seria

Ostatnio wpadły mi w oko książki skandynawskich autorów tzw. Czarna Seria. Przeczytalam już i mogę gorąco polecić trylogię Stiega Larrsena "Millenium". Pierwsza część pt. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" opowiada historię rodziny Vangerów i ich mroczną tajemnicę skrywaną przez prawie 40 lat.
Tajemnicę będzie próbował odkryć dziennikarz Mikael Blomkvist, czy mu się uda? Warto przeczytać i się samemu przekonać.
Druga część pt. "Dziewczyna, która igrała z ogniem" opisuje życie i rosterki Lisbeth Salander, którą poznajemy w pierwszej części jako wspólniczkę Blomkvista. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić. Warto przeczytać i sprawdzić czy jej się to uda.
Trzcia część pt. "Zanek z piasku, który runął" ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Jeżeli jesteście ciekawi jak potoczą się losy dwójki bohaterów to koniecznie przeczytajcie "Millenium"

Po skońceniu trylogii wzięłam się za następną skandynawską autorkę Camillę Läckberg. Napisała Ona serię książek rozgrywających się w miasteczku Fjällbacka, jej rodzinnej miejscowości, położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Głównymi bohaterami są pisarka Erika Falck i policjant Patrik Hedström, którzy rozwiązują razem sprawy kryminalne jak i próbują pokonać swoje życiowe zakręty. Na dzień dzisiejszy przeczytałam dwie z pięciu wydanych u nas książek (na resztę czekam, aż będą dostępne w biblotece) i jestem zadowolona. Zachcam do sięgnięci po tą lekturę. Tytuły poszczególnych części to:
"Księżniczka z lodu'
"Kaznodzieja"
"Kamieniarz"
"Ofiara losu"
"Niemiecki bękart"

Komentarze

  1. witam
    Larsona też mam w planach książkowych - niech tylko skończę remont w domu hihihi
    na Lackberg też poluję w bibliotece bo dużo dobrego słyszałam o jej książkach
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony po sobie ślad :)

Popularne posty z tego bloga

Vintage Roses - odsłona 1

Koteczek

Obserwatorzy